Baffle Asma Tavan

Baffle Asma Tavan

Baffle Asma Tavan

Baffle asma tavan ahşap sistemden oluşan bir kaplama çeşididir. Bu nedenle modern görünümüyle şık bir dekorasyona imza atmak için tercih edebilirsiniz. Üstelik sistemin kuruluşu oldukça kolay olmakla beraber ahşap panellerden oluşur. Bununla birlikte bu yapı ürününü kullanarak mekanlarınıza estetik bir görünüm kazandırmış olursunuz. Aynı zamanda ahşap duvar seçimiyle uyumlu bir tercih yapabilirsiniz. Öncelikle oda içerisindeki akustik özelliğe dikkat etmelisiniz. Çünkü dikey olarak asılan metal bir paneldir. Baffle tavanlar çağdaş ve modern bir tasarım yaratmasının yanında ayrıca fonksiyonel bir kullanıma sahiptir. Bununla birlikte baffle asma tavan sistemlerini  akustik problemlerini çözmek ve ortama şık bir stil kazandırmak için kullanabilirsiniz. Sonuç olarak alüminyumdan oluşturduğumuz paneller dayanıklı olmasının yanında deformasyona karşı da dirençli bir yapı sergiler.

Baffle Tavan Sistemleri

Doğrusal dikey tasarım örneği olarak baffle asma tavanlar, hava sirkülasyonuna izin verirken tavanda yer alan elektrik mekanizmalarını gizler. Böylelikle örtücü görünümüyle kolay kullanıma imkan tanıyan baffle tavan, alüminyumun yanında galvaniz sac kullanımıyla sağlamlaştırılır. Özellikle baffle tavan sistemleri güvenilir sistem yapısını oluşturur. Başka bir deyişle her dekorasyona uygun bir görünüm oluşturur. Standart U kesitle birlikte özel kesitler olarak iki kısımda incelenir. Yüksekliği 40 mm- 200 mm olarak belirlenmiştir. Tırnaklı taşıyıcı sisteme sahiptir. Bu sayede her renk seçeneğiyle uyumlu bir kullanım alanı oluşturur.

Bölme duvarlar aşağıdaki gibi kurulum aşaması gösterir;

Demonte bölme duvar
Duvar kaplama sistemi
İç mekana uygun diğer ürünler

Baffle Asma Tavan Özellikleri

Baffle asma tavan dikey olarak asılı duran lineer profilleridir. Bununla birlikte akustik ses perdeleriyle havadaki sesin yoğunluğunu azaltır. Böylece ses geçişine izin vermeyen önleyici bir yapıdadır. Fonksiyonel yapısı ve şık dizaynıyla baffle tavanlarda özel bir tasarım hakimdir. Aynı zamanda önemli özellikleri arasında gürültü emilimi başta olmak üzere, dayanıklı materyallerin kullanılmış olmasını söyleyebiliriz. Buna ek olarak dikey veya kavisli bir yüzeye monte edilebilmesi önemli bir avantajdır. Farklı renk seçenekleri de mevcuttur. Baffle asma tavan modelleri alüminyumdan imal edilir. Buna ek olarak çelik ve toz boyalı ön kaplama sayesinde dirençli yapısını korur. Baffle tavan sistemlerinin en faydalı özelliklerinden bir tanesini belirtmek gerekirse, odalar arasındaki ses iletimini azaltır. Yani bu özelliği sayesinde bir nevi izolasyon da sağlar. Özellikle geniş alanlardaki yankılanma sorununun çözümünde en iyi seçenektir. Görüldüğü gibi havadaki ses gücünün seviyesini azaltabilen, dikey olarak asılı duran, ahşap veya alüminyum profil kümelerinden oluşur.

Metal Cinsi: Alüminyum veya Galvanize Çelik
Profil Ebadı (mm): 25×75, 30×75, 40×75, 50×75, 25×100, 30×100, 40×100, 50×100
Renk: Antrasit Gri (Ral 7016), Siyah (Ral 9005), Metalik Gri (Ral 9006), Beyaz (Ral 9010) ve Ahşap Görünümlü
Panel arası boşluk: 50mm, 70mm, 100mm, 150mm, diğer

Baffle Asma Tavanlar ve Uygulama Alanları

Birçok uygulama alanı olan Baffle asma tavanlar, modern ve şık mekanların yaratılmasında etkilidir. Bu nedenle çok tercih edilen dekorasyon elemanlarından bir tanesidir. Özellikle de ışıklandırmalı yapısıyla sesi azaltan kanat sistemi tercih edilir. 3 farklı seçenek sunan montaj uygulamaları aşağıdaki gibidir;

Direk montajlı U kanalı
U kanalı
Premium

Uygulama alanlarıysa çeşitlilik arz eder. Bunlardan bazılarını aşağıda sıraladık.

Kafeteryalar
Havuzlar
Metal yapılar
Tiyatrolar
Oditoryumlar
Kulüp evleri
Konferans salonları

Belirtilen alanlar akustik formu en iyi şekilde dizayn edilen yerlerdir. Bu sayede ses akışını minimize ederek iç yalıtım olanağı sunar. En önemlisi de bizi arayarak uygun fiyatlardan, en kaliteli baffle asma tavanlarımıza sahip olabilirsiniz.

Baffle Asma Tavanlar
Baffle Tavan
Metal Baffle Asma Tavan
Metal Baffle Tavan
Baffle Asma Tavan Sistemleri
Baffle Asma Tavan Uygulamaları
Baffle Tavanlar
Baffle Asma Tavan Uygulaması
Baffle Asma Tavanları Fiyatı
Baffle Asma Tavanlar

En çok ziyaret edilen ürünler

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

Merhaba