Petek Asma Tavan

Petek Asma Tavan Sistemleri

Öncelikle petek asma tavan ürünümüz açık hücreli asma tavan modeli olup bulunduğu mekana derinlik ve sonsuzluk katar. Bununla birlikte standart asma tavanların dışında kalarak mekanın hareketli ve modern bir dizayn almasını sağlar.
Ayrıca farklı tiplerde aydınlatma armatürleri de uygulayarak standardın dışında kalabilirsiniz.

Böylelikle hücre boşluklarından tavan arkasında kalan tesisata kolayca müdahale edebilir. Aynı zamanda olası bir yangında dumanın hızlı bir şekilde tavan arkasına geçmesi sağlanır. Özellikle petek tavan modeli istenilen hücre ebadında ve ral renklerde üretilmektedir. Bunun yanında petek asma tavan modeli T-15 sistem ve kendinden taşıyıcılı (gizli taşıyıcılı) olmak üzere iki farklı sistemde üretilmektedir.  Fakat T-15 sistemde paneller 600x600mm veya 600x1200mm modüller halinde örülmemiş (demonte) olarak üretilir. 

Oysaki kendinden taşıyıcılı sistemde ise paneller projeye uygun olarak üretilir. Üstelik kendinden taşıyıcılı sistemde ilave bir taşıyıcı profil kullanılmadığı için sistem tavanda yekpare bir görüntü oluşturur. Kısacası asıl olarak ana taşıyıcı profil ve ara taşıyıcı profillerin birleşmesi sonucu oluşur. Bunun dışında oluşan panel T-15 sistemde tavanda hazırlanan modüle üstten bırakılarak montaj tamamlanır. Ancak kendinden taşıyıcılı sistemde ise oluşturulan paneller bu sisteme özel olarak üretilen petek askı yayı ve askı teli ile tavana direk olarak asılır. Son olarak petek tavan fiyatları hakkında bilgi vermemiz gerekirse petek tavan fiyatı hücre ebadına ve panel rengine göre farklılık göstermektedir.  

 

Petek Asma Tavan Özellikleri:

Metal Cinsi: Alüminyum veya Galvanizli Çelik

Hücre Ebadı: 50x50mm, 75x75mm, 100x100mm, 150x150mm, 200x200mm, 50x200mm veya özel ebatlarda

Profil Ebadı: 15*40mm ve 10*40mm

Sistem: Kendinden taşıyıcılı (Gizli taşıyıcılı), T15 Sistem veya T24 Sistem

Ral Renkler (Standart: Beyaz, Siyah, Metalik Gri, Antrasit Gri)
Hafiftir, tavana yük getirmez.
Takılması ve sökülmesi kolaydır.
Isı kaybını önler.
Akustik performans (ses yalıtımı) sağlar. Aynı zamanda anti manyetik, mikrop barındırmaz, silinebilir.
İstenmeyen görüntüleri gizler (Sıhhi tesisat, havalandırma kanalları, elektrik tesisatı vs.)
Geri dönüşümlüdür

 

Petek Asma Tavan Kullanım Alanları:

Modern yapısı ile birçok ticari mekanda tercih edilmektedir. Bu nedenle başlıca kullanılan yerler; Havaalanları, tren & metro istasyonları, ofisler, Alış-veriş Merkezleri, havuzlar, koridorlar, restoran ve kafeler, okullar, kütüphaneler v.b.

Petek Asma Tavan
Petek Asma Tavan Sistemi
Petek Asma Tavan Model
Petek Asma Tavan
Petek Tavan Malzemeleri
Petek Asma Tavan Paneli

En çok ziyaret edilen ürünler

Merhaba